Listopad 2015

Hovory s mým dětským snem ...

28. listopadu 2015 v 9:59 | Eluine |  Reaguji s článkem i se zásadou
Ahoj milé skromné čtenrářstvo,
tak si zas jednou za den otevřu blog.cz a co na mě nevypadne. TENTO článek mě udivil, překvapil, znechutil a má žláza pro empatii vrhla. Zde na blogovém potrále jsem si už přečetla spoustu rad jak se stát či nestat spisovatelkou. A také jsem si přečetla, že stát se spisovatelem je vyloženě blbost, jen dětský sen. Co bych na to měla říci? - ahmmm! ahmmm!

JÁ: "Milý dětský sne, jsem ráda, že jsi tu byl se mnou, ale tady slečna blogerka tvrdí, že jsI nereálný."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "ano, také nevím jak na to přišla. To už mi někdo mohl říci, že jednorožci neexistují."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Tak to o těch jednorožcích jsem neslyšela,"
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Ano, ano, já vím, že tragédů a miss deprese, se zde najde dost. Ale no tak ..."
MŮJ SEN: ...
"JÁ: "Rozumím a chápu, že ten článek byl jen ztráta času a že jestli je tuto 'vybraný článek, jeden z xyz, padá úroveň blogového světa a samotného blogového psaní."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Já vím, že takhle se v naší generaci nenajde ani jeden spisovatel, jelikož místo by vymyslel název knihy si přečetl tento článek."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "A končím, tuto už zavání masochismem."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Ne! Nebudu sem dávat fotky žiletek!"
MŮJ SEN: ...
JÁ: "K tomu mě nedonutíš. Nemyslím si, že bych tím svět o něco ochudila."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Ne, další depresářský věci nebudu zveřejňovat na blog.cz. Stačí ty co tu již jsou. Někdy mě až překvapuje, jak jsou ty holky (kluci?) vynalézavý a jak je dovede srát tolik věcí. Mě sere akorát jediný a to to blbý EMG na který jdu v pondělí."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Fajn, tuto byl depresivní výrok."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Deprese mám akorát tak z "krasna.cz" a z úvodních článků na blog.cz."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "... Konvička je taky magor."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Jak mám vědět, jestli má svůj blog!?"
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Co?! Jaká kostní moučka ... z koho?!"
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Tak tuto už se zvrhlo v něco jiného."
MŮJ SEN: ...
JÁ: "Nesnáším mé dětské sny prohnilé až na kost ..."

Co Čech to nacionalista?

26. listopadu 2015 v 16:31 | Eluine |  A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.

Milé čtenářstvo, jako pilná studentka jsem se rozhodla popřemýšlet nad témou, kterou nám do placu hodil milý náš to učitel psychologie a zsv (základy společenských věd). Máme politologii a rozebíráme různé ideologie. Dostali jsme se k nacismu. S nacismem přímo souvisý nacionalismus. Vyvstala otázka: "Jsou Češi nacionalisti?" Milý pan učitel Péťa se jen potutelně usmál a řekl "Nechť započne přemýšlení". Článek jsem se rozhodla napsat, až když mě milá paní, vystupující z tramvaje, málem vzala po držce látkovou taškou s nápisem 'Prague'.

Když nevíme na čem jsme ...

23. listopadu 2015 v 18:47 | Eluine |  Reaguji s článkem i se zásadou

Milý světe,
tímto ti chci říci, že jsem zmatenější, než když jsem si hrála s Kenem a s panenkou Barbie na svatbu. Vlastně ani doteď nevím, jaké orientace byli. Nejspíše, co plkám o mých holčičkovských (a dosti naivních) snech, na světě právě někdo možná objevil novou orientaci - že by tentokrát někdo zas vymyslel Ameriku a vymyslel orientaci, kdy žena miluje muže a muž ženu. Sex mají pravidelně, svíčky u oběda si občas taky zapálí a když muž přinese ženě květinu (kus keře, na kterým se krčí tři růžičky, které mají to nejlepší za sebou) a s gestem ji podá dotyčné, i kus okvětních lístků se po bytě najde.

Kouzla, strašidla a Ježíšek kapitalista

22. listopadu 2015 v 17:10 | Eluine |  Téma týdne


A teď na vás můžu začít chrlit, jak kouzla existují a začít to argumentovat slovy jako "láska, osud, a už mě nic nenapadá ...". Toto ode mě nechtějte. Jestli věřím, že je víla Zubnička a ježíšek? Jistě! Taky za mnou přicválá princ na bílém koni. Sice je můj cynismus jedovatý, ale lepší než kafe od žida.

"Téma týdne blog.cz ve mne vyvolává představu kouzelníků vystávajících frontu na úřadu práce. To zavání literárním útvarem."
Xerodoth Sigmius

A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci ...

22. listopadu 2015 v 16:10 | Eluine |  A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.

V dnešním světě, kdy je pro nás samozřejmé čtení a psaní se stále častěji objevuje negramotnost. Ať už se můžeme pochlubit tím, že přelouskáme Káju Maříka, či nám nebylo zatěžké přečíst mušketýry od Dumase, nemůžeme s klidnou hlavou prhlásit, že jsme si ze čtení a poslouchání médií odnesli jasnou hlavou s naším (opravdu podstatné slovíčko - "naším") názorem. Můžeme přečíst stovky serverů a stejně opouštíme stránku s vědomím, že nám něco uniklo, že něco nesedí. Možná že se někdo snaží vrátit zpět, znovu si informace pročíst a pak se rozhodne vytáhnout jen ty opravdu důležité informace. I když má dotyčný obrazovku pokrytou několika vrstvami zvýrazňovačů nezaručuje mu nikdo, že "procitne".