Kouzla, strašidla a Ježíšek kapitalista

22. listopadu 2015 v 17:10 | Eluine |  Téma týdne


A teď na vás můžu začít chrlit, jak kouzla existují a začít to argumentovat slovy jako "láska, osud, a už mě nic nenapadá ...". Toto ode mě nechtějte. Jestli věřím, že je víla Zubnička a ježíšek? Jistě! Taky za mnou přicválá princ na bílém koni. Sice je můj cynismus jedovatý, ale lepší než kafe od žida.

"Téma týdne blog.cz ve mne vyvolává představu kouzelníků vystávajících frontu na úřadu práce. To zavání literárním útvarem."
Xerodoth Sigmius


Ale upřímně, vezměte dětem kouzla a za chvíli vám polezou na nervy. Uznávám, že například víla Zubnička nebyla až tak úžasný tah - po té co děti zmoudřely a zjistily, že si víla pojišťuje vypadávání zoubků cukrovím, které shovává místo vypadlého zoubku pod polštář, tak chtějí jenom peníze a řekněme si upřímně ... najednou se nám zdá, že i žralokovi vypadává míň zubů. Ježíšek už upřímně taky není nikterak výhodný, ale narozdíl od Čerta a Mikuláše stále můžete říci, že dítko zlobilo a že Ježíšek akorát přiletí na peruti a řekne ... namísto toho Čert dá ratolesti místo ... uhlí a to už se rodičům spíše vyplatí igelitka cukroví.

ale dokuď dítě věří na kouzla máte nějakého strašáka.
"Jestli nebudeš hodné, tak ti Ježíšek nic nepřinese.", "Jestli ještě jednou třískneš s tím plastovým autíčkem o ten nový stolek, tak si tě odnese čert.", "Jestli ještě jednou hodíš po mamince toho novýho Iphona, zavolám Bubáka co žije pod tvojí postelí a ten tomu, co žije ve tvé skříni, založí anticlub a disliknou tvojí stránku na Facebooku ...". Pak je to větší a ví to, že za to, že nedostalo to nový kolo nemůže Ježíšek, ale rodiče a vyvodí z toho pádné důsledky (Ježíškovi mohlo tak nanejvýš podpálit jesle a přežrat osla). Najednou má na bubáky airsoftku pod peřinou a s Čertem probere jeho názor na satanismus.

Takže co z toho vyplývá? Zaprvé - i když ste si (stále si) říkáte, že nikdy Vaše dít nebudete strašit a stresovat, přistoupíte k tomu hned jakmile - začne chodit a saht na věci, drahé věci, začne mluvit a tím pádem odmlouvat, až mu začne puberta ve čtyřech letech a ti slabší povahy, jakmile začne řvát celý noci "Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!". Zadruhé - je to sranda.

I když v kouzla nevěřím, budu raději dělat že jo a až budu mít své dítě, potrápím chudáka přestrojeného za čerta tím, že donutím svého andílka, aby vyndal z pusinky dudlana a dal ho čertovi (pak dítě nebude obviňovat mě, ale čerta, že mu vzal dudlíka - já obviňuji do těchto dní jiřičky). Samozřejmě si užiju pohled na toho chudáka, kterýmu se bude blížit na dlaň dudlík i s dlouhým kedrem a večeří, které na něm ulpěly. Ježíšek bude ten největší kapitalista, který honí nebohé skřítky do obrátek a oni stejně před Vánoci nestihnou plnit plán na 120% a tak bohužel můj miláček nedostane pod stromeček novou televizi, jelikož zkrátka skřítkové zaostávaly za výrobním plánem.

Ale nakonec bych chtěla říci jedno. Zase to s kouzly a se strašidly nepřeánějme, jelikož já se dodnes bojím jít do sklepa z důvodu, že mě tam sežere bubák a Polednici od Erbena dodnes čtu s mrazením a nepříjemným pocitem v zádech ...


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 22. listopadu 2015 v 18:53 | Reagovat

Awwww, ona udělala z mého tweetu plnohodnotný citát :3 (toho smajlíka jste nikdo ve spojení s tímto účtem neviděli... pokud ano, budete vaporizováni)
Ale náhodou, Ježíšek, Polednice a Mikuláš je krásná příprava na dospělost. Děcko si zvykne, že se kolem něj dějí nadpřirozena a pak jako dospělý se nebude divit, proč mu tak rychle mizí peníze. Je to prostě v magii. Ježíšek nám jako děckům nadělil dárky a teď chce zpátky peníze. To zní logicky. A mnohem jednodušeji než pravda.

2 Eluine Eluine | Web | 22. listopadu 2015 v 19:19 | Reagovat

[1]: Asi bych mela rici neco ve smyslu: "Tvuj tweet se uz narodil jako citat." :DD

Proc mu v dospelosti tak rychle mizi penize? Protoze si zas dotycneho harant hraje na Jeziska, ktery jak ty rikas - si bere zpet co ti dal a jiste si i podle stavu sveho konta uctuje nehorazny poplatky a uroky :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama