A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci ...

22. listopadu 2015 v 16:10 | Eluine |  A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.

V dnešním světě, kdy je pro nás samozřejmé čtení a psaní se stále častěji objevuje negramotnost. Ať už se můžeme pochlubit tím, že přelouskáme Káju Maříka, či nám nebylo zatěžké přečíst mušketýry od Dumase, nemůžeme s klidnou hlavou prhlásit, že jsme si ze čtení a poslouchání médií odnesli jasnou hlavou s naším (opravdu podstatné slovíčko - "naším") názorem. Můžeme přečíst stovky serverů a stejně opouštíme stránku s vědomím, že nám něco uniklo, že něco nesedí. Možná že se někdo snaží vrátit zpět, znovu si informace pročíst a pak se rozhodne vytáhnout jen ty opravdu důležité informace. I když má dotyčný obrazovku pokrytou několika vrstvami zvýrazňovačů nezaručuje mu nikdo, že "procitne".


Ano, můžeme začít obviňovat papaláše, kteří podplácejí média, abychom se nikdy nedostali na stopu tomu, že vlastně jen pár vyvolených vlastní naši planetu. Nebo je to snad taktika naší vlády, abychom se nedozvěděli pravdu a nezjistili, že se na světě někde daří líp. Taky bych mohla poukázat na globální oteplování, teroristické útoky či kácení lesů a zabíjení tuleňátek. Ale všichni stejně víme, že je to zaviněno nedostatkem sexu (potvrdí vám to 9 Prima webů z 10).

Ať už se vám zdá svět jakkoliv zkažený, já na něj koukám z druhé strany. I když se většina z vás bojí jít na ring vaší rodné vesnice, aby ste rozsvítili smrček, zazpívali si s 25 dalšími obyvateli koledy a popili svařáček. I když pravděpodobně nemáte finance na to, aby ste podnikli i letní dovolenou někam na Bahamy. Já vidím náš svět pozitivně. Ať už se v Evropě děje cokoliv, je to jen procitnutí (?). Vždyť masové vyvražďování se děje na světě dnes a denně. Poslední události pouze ukázali to, že Evropa není jiný svět, než se doteď točil kolem Zemské osy. Stále Evropa patří k ostatním kontinentům, stále je to část prakontinentu. Možná že se Francie poučí tak jako Amerika, ale nepokládejme hlavy na špalky. Nesmíme se nechat rozhodit výhružkami, nemůžeme zastavit životy.

Nedívejme se na svět tak pesimisticky. Přežili jsme přece konec světa a ti, co si koupili bunkry a kryty, mají alespoň kde uschovat nakládanou zeleninu a zavařené ovoce. Nikdo nás ještě nenutí nosit burku, nikdo nám ještě nebere naši křesťanskou víru (nebudu opakovat to co všichni - no víte, Češi největší ateisté, atd ...). Neřvěme na každého muslima / muslimku teroristo a nestříkejme prasečí krev po jejich domech. Pak Konvička sice umí krásně využít davového šílenství, ale proč chodit na extrémismus ještě větším extrémismem.

Nakonec bych dodala - "A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 22. listopadu 2015 v 18:49 | Reagovat

Copak trpaslíci, ale jmelí!
Negramotno už tě nebavilo, tak jsi zgramotněla, drahé Sůvě/Osůbko?
Optimismus mi osobně stále ještě smrdí, ale stále tu máme všemi lékaři doporučený sarkasmus a cynismus, který prospívá kostem a je bohatý na vápník. Navíc nám udělá ze života trochu divadelní vystoupení nebo sitcom. Takže... em. Asi chápeš.

2 Eluine Eluine | Web | 22. listopadu 2015 v 19:25 | Reagovat

[1]: nevidim v "slunickovem postoji" nic spatneho. I kdyz je paradox, ze ten optimismus je realita a mame se vlastne jako prase v zite. Na co cynismus a negace? Az si jednou prectu zpet tento clanek budu si moci rict, ze jsem nebyla takovej pesimista a ze nekdy v minulosti jsem dokonce ani nemela depku z politicke a socialni situace :D ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama