Prosinec 2015

Hledání sama sebe

12. prosince 2015 v 22:09 | Eluine |  Téma týdne
Neměla bych začít slovy, že jako každý teenager hledám sama sebe? Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych takhle začala. Já jsem se v celku i našla, ale svět na mě ještě není připraven. Já se hledám už od velmi raného věku. Například v sedmé třídě jsme měli napsat o osobnosti, kterou jsme inspirováni. Po zamítnutém Al Capone a Hitchcockovi jsem si vybrala Odettu Sansomovou. Ne, že bych byla na sado maso a zrovna jsem toužila po mučení, ale hrdá žena, která se nedá jen tak zlomit ... to je moje. Pak jsem zažila něco jako "šikanu", vlastně jsem z ní byla obviněna a málem jsem byla stíhaná policí (no jo, ten Al Capone ... můj vzor). Naštěstí se to vysvětlilo a křivé obvinění bylo zčásti stáhnuto, takzvaní spoluviníci byli potrestáni. Z toho jsem se poučila, že vlastně ze mě asi špiónka nebude. Tak jsem začínala uvažovat nad osudem Evity Duartte - znate to, pěkná holka povytáhne sukni nad kotníček a tu má fotografa, tamhle rozhlasovýho dramatika a tu filmovýho režiséra a už je slavná. Pak si stačí vzít hlavu fašistického státu, který daný stát získal vojenským pučem a má všechno pod palcem a je z vás všemi (alespoň po chvíli) milovaná a hlavně bohatá dámička.

Já jsem se rozhodla, že zkrátka budu žít a uvidím, co ze mě vzejde. Asi neudělám žádný puč, ani nebudu prezidentkou či ženou prezidenta. Víte já souhlasím s jedním straně chytrým pánem - Winston Churchil, který řekl:

"Demokracie je nejhorší způsob vlády, ale zatím nikdo nic lepšího nevymyslel."

Asi skončím prostě někde za pásem, nebo snad v Mekáči a budu si za kasou recitovat Taťánin dopis Oněginovi či budu vyjmenovávat stavbu hmyzí nohy, jelikož to nás má formovat, škola nás má nasměrovat k něčemu, co nás bude naplňovat. Bohužel se tomu tak neděje. Člověk je příliš malý, aby dokázal najít sám sebe v těch miliardách. Ať hodí kamenem ten, který by naprosto nic nezměnil ve svém životě. Ať hodí kamenem ten, který se našel ...

"Já píši Vám, co mohu více co moh ..."
"Dobrý den, denní menu - obsahující stejné složení, jako má Vaše igelitka, bunda, boty a ten bezdomovec mezi zubama doromady"
"Dáte si menu?"
"Ne."
"15 měna-kterou-si-vymyslí-EU-a-my-jí-to-nehodíme-na-hlavu"
"Děkuji ..."
"... ještě dodati, teď vím že máte právo sice mě pohrdáním strestati ..."
"Říkala jste něco?"
"Ne, vy snad ano?"
"Ne"
"... však ještě věřím, nešťastnice, že mě Váš milosrdný soud, nemůže přec zavrhnout."

Má kariéra v rychlém občerstvení. Tak mě světe přec nezavrhni a dávejte dýška ...